Jsem copywriter a neumím psát. Tedy na jeden zátah. Tuším taky, že v agentuře nejsem s tímto problémem jediná. Jenže mám štěstí. Našla jsem totiž Fragile, kde je sice pořád hromada práce, ale ne skála mezi vedením a zaměstnanci. A tak mi dávají volnost a já jim zase svolnost tvořit věci ne proto, že musím, abych měla na nájem, ale s radostí.

Jak fungujeme?

Volnost je o oboustranné důvěře. Tu ve Fragile dostávám. Umožňuje mi to jít si občas místo poobědové prokrastinace zaběhat, zacvičit si do prázdno posilky, než se tam nahrnou štípačkáři z korporátu a udělat radost svýmu klukovi, když mu stíhám koupit pivo k večeři.

Pro koho je rozptýlení a pro koho ne?

Takový přístup se nehodí pro každého. Základ oboustranné spokojenosti je osobní zodpovědnost. Když totiž v pracovní době makám na objemu svého bicáku, musím vědět, že s tím roste i objem práce na večer. To úzce souvisí i s týmovostí. Jasně, můžete to večer nechat vyhnít a radši si dát dva díly House of Cards, ale musíte taky vědět, že to padne na cizí hlavu.

Jak se poprat s volností a vyhrát?

  • Činnosti, ke kterým potřebujete tým, problematiky, o kterých si potřebujete povídat a schůzky řešte za dne.
  • Máte nový rozsáhlý brief, zakázku na komunikační strategii, nebo za úkol vymyslet nejlepší nápad na světě? Projděte si to dopoledne a pak nechte běžet na pozadí svojí mysli. Až půjdete třeba běhat, kromě endorfinů se může stát, že vypotíte i dobré řešení.
  • Připravujte se dopředu. Kvůli všemu tomu rozptýlení večer procházejte zpětnou vazbu na práci, kterou ve dne odevzdáte a přemýšlejte, jak ji příští ráno zapracovat. Půjde to rychleji.

Pak už to jde samo.

Vážím si firmy, kde vedení chápe, že zaměstnanec má soukromý život a v něm plní i jiná KPIs, než cenu za proklik. A že když ty své cíle plní doma, plní je pak lépe i v práci.

Pokud jsi taky diginadšenec, lovec konverzí, kreativní chameleon, psavec nebo důsledný account manažer, ozvi se nám. Chybí mi sportovec na to běhání a holkám zase parťák na jógu 🙂