Fanděte hokeji se Sencorem!

Velký hokejový svátek je tady! Náš klient Sencor je hrdým partnerem českého hokeje, a proto i nás ve Fragile moc těší, že jsme se mohli zapojit. Pro Sencor jsme připravili velkou facebookovou soutěžUšili jsme ji na míru všem správným hokejovým fandům, kteří si v ní mohou zasoutěžit o Full HD televizi Sencor a další super ceny. Startujeme už 6. května. Zapojte se také!

Pro fanoušky, kteří se chystají fandit s přáteli, připravujeme ještě další soutěž, která bude probíhat průběžně. Pokud si správně tipnete výsledek určených zápasů, můžete vyhrát jeden z mnoha alkoholtestrů. Po večerech plných fandění tak můžete druhý den do práce vyrazit úplně bez obav. Bezpečnost především, samozřejmě. 🙂

Českému hokeji zdar!

Social media tým má novou posilu!

O sociální sítě klientů se bude nově starat Káťa Brabcová.

Káťa k nám přichází z online knihkupectví Dobré-knihy.cz, kde se starala o sociální sítě, magazín o knihách a další marketingové aktivity. Do Fragile chtěla jít především proto, že se těší na kreativní práci, při které se naučí plno nových věcí. Velkou roli při rozhodování hrál prý také fakt, že „Fragile je sympatická agentura plná fajn lidí“. Má proto velkou radost, že se stala naší součástí.

Jako posila social týmu se Káťa bude starat o sociální sítě našich klientů a spolu s Luckou také o náš web a blog.

Jako správný člen našeho social týmu ji baví sociální sítě a moderní technologie vůbec, zároveň miluje knížky, o kterých dlouho psala také blog. Ve volném čase ráda (a dobře!) fotí, prochází se v přírodě nebo cvičí jógu.

Co k životu opravdu nutně potřebuje? Kávu a smysl pro humor. 🙂 Obojí u nás najde, tak ať se jí tu líbí!

Barevné Velikonoce? Jedině se Sencorem!

Velikonoce jsou skvělou příležitostí, jak rozjasnit domácnost krásnými jarními barvami. Jsme proto moc rádi, že jsme pro značku Sencor, která nabízí širokou škálu domácích spotřebičů a elektroniky, mohli připravit velikonoční facebookovou soutěž o kuchyňský robot Sencor Master Gourmet v úžasně sytých barvách.

O co v soutěži jde? Jak jinak než o barvičky a Velikonoce. Ukažte, že váš život není černobílý a zapojte se také :-).

Přejeme vám veselé Velikonoce! 

Jak netradičně využít Facebook Reactions

Nedávnou novinku v podobě Facebook Reactions určitě zaznamenal každý. Rozšíření pouhého tlačítka “To se mi líbí” na širší škálu emotikonů jsme se rozhodli využít v rámci jarní kampaně značky Fieldmann, a to trochu netradičně.

Česká značka Fieldmann nabízí nářadí pro dům i zahradu včetně zahradního nábytku. Chlubit se může širokou nabídkou snadno ovladatelných strojů se svěžím a neotřelým designem, které poskytují maximální komfort při práci na zahradě, v domě i dílně. Právě pro tuto značku jsme aktuálně připravili facebookovou soutěž.

Soutěží se postupně o 4 produkty (elektrickou sekačku, vertikutátor, strunovou sekačku nebo akumulátorové nůžky), soutěž probíhá v období od poloviny března do poloviny dubna.

O tom, o co se bude soutěžit, hlasují uživatelé pomocí emotikonů. Každý emotikon je přiřazen k určitému výrobku a ten, který na konci hlasování bude mít největší počet reakcí, v daném kole zvítězí a bude se o něj dále soutěžit.

Cílem kampaně je představit kompletní portfolio produktů značky Fieldmann, v této fázi roku primárně pro vaši zahradu, a to netradiční formou. Kdy máte možnost říct si, o co chcete soutěžit?, dodává ke kampani Jan Kurel, Commercial director Fragile media.

Už podle prvních reakcí uživatelů na Facebooku se hlasování velmi dobře rozeběhlo, takže jsem zvědavi na konečné výsledky.

Těšíte se? My ano. Instagram Ads jsou (skoro) tu!

S novinkami u Instagramu se v poslední době roztrhl pytel. Nejdřív skončil zavedený systém čtvercového formátu fotek, takže nyní si můžete volit šířkový i výškový formát (možnost čtverce naštěstí ale také zůstala). Změna formátu fotek byla možná první vlaštovkou k rozšíření dalších novinek Instagramu, které se k nám blíží.

Počet uživatelů Instagramu roste jako hub po dešti (v současné době jich je už přes 300 milionů!), a tak není divu, že se stejným způsobem zvyšuje i zájem o reklamy na této sociální síti. Aktuálně lze kreativní kampaně na Instagramu vytvářet pouze v několika málo zemích, ale už 30. září se toto privilegium zruší, protože se Instagram Ads dostanou dál – i do České republiky.

Už nyní využívá Instagram velké množství firem a značek, které ho mají svým způsobem jako svoji “výkladní skříň”. S Instagram Ads to budou mít mnohem jednodušší. Reklamy budou samostatné, a jejich správa tak nebude složitá – ve své podstatě bude vycházet z Facebooku, stejně tak jednoduché bude i nastavení cílení na skupiny zákazníků a podobně.  

Instagram Ads přinesou ještě další novinky, například tzv. Marquee, nový prémiový produkt, který má rozšířit a zvýšit dosah příspěvků v krátkém čase (což bude ideální například pro různé společenské eventy nebo uvedení nových produktů).

O Instagram Ads se mnohem víc dozvíme už 14. října, kdy se vypravíme na event, který připravuje Facebook. Budeme vás o všem informovat 🙂

Další užitečné informace najdete (stejně jako my) na Instagram for Business.

Fragile obhájila dosavadní výsledky a pokračuje ve spolupráci s Central Group

Fragile media obhájila dosavadní výsledky kampaní a návrh budoucího směřování online kampaní v tendru pořádaným společností Central Group a pro další (v pořadí 2. rok) bude spravovat výkonové PPC a RTB kampaně a obsahovou správu profilů společnosti Central Group na sociální sítí Facebook.

Pokračovat ve čtení “Fragile obhájila dosavadní výsledky a pokračuje ve spolupráci s Central Group” »

Láskyplná překvapení pro blogerky

Na konci loňského roku jsme přemýšleli, jakým způsobem oživit komunikaci na sociálních profilech Pilot Pen. Nemuseli jsme se zamýšlet nijak dlouho. Věděli jsme, že spolupráce s blogerkami začíná být pro většinu firem způsob, jak srozumitelně a lidsky oslovit své fanoušky. Proto jsme se rozhodli, že s nimi začneme navazovat kontakty. No jo, ale jak to udělat? Museli jsme to provést nenásilně, mile a originálně. Zabrousili jsme proto na jejich sociální profily a hned nám to bylo jasné. Vytvoříme jim něco, co sami chtějí! Pomocí oblíbené techniky DIY („do it yourself“).

Abychom celému projektu dali formu, rozhodli jsme se, že budeme překvapení posílat ku příležitosti nějakého svátku. První byly Vánoce, následoval Valentýn.

Pro Vánoční (tj. zkušební) projekt jsme vyráběli překvapení pro 9 blogerek z Česka a ze Slovenska.

Tvořili jsme DIY originální čajové pytlíčky ve tvaru srdíček, hrnky s potiskem podobizen, cupcakes, obrázky, překreslené profilové fotky, personalizovaný termohrnek, kořenky se samolepkami, talíře s veganskými hesly a plno dalších roztomilých a originálních věciček.

 

 

Vánoční projekt měl úspěch a my jsme začali s radostí pozorovat rostoucí počet followerů a fanoušků. Klient byl taky spokojen, a proto jsme se vrhli na vymýšlení pokračování.

 

 

Tentokrát to měl být Valentýnský projekt. Oslovili jsme celkem 11 blogerů a blogerek (ano, jeden z nich byl kluk 🙂 ) a vytvořili pro ně opravdová zamilovaná překvapení.

Spojili jsme se s milými lidmi z agentury vyvolej.to, kteří nám vytiskli vybrané osobní fotky blogerek z Instagramu. Nakoupili jsme růžové mašle, obálky, rámečky, věnce, srdíčka, krabičky a spoustu dalších zamilovaných věciček a pustili se do příprav. Každé překvapení jsme zabalili do hezkého přírodního papíru a omotali roztomilou mašlí.

Balíčky jsme na poštu odvezli přesně den před Valentýnem a netrpělivě očekávali reakce prvních obdarovaných. A ty na sebe nenechaly dlouho čekat 🙂

Dokonce jsme obdrželi děkovné video, které nás moc potěšilo.

Spolupráce s blogerkami má v dnešní době neuvěřitelný potenciál a my to dobře víme. Máme radost, že se nám podařilo tímto způsobem navázat kontakty a těšíme se na budoucí spolupráci. Ač nám projekty zabrali plno času, víme, že mají smysl a vynaložené úsilí se nám vrátí.