Vyzkoušeli jsme jako první: programatický HTML5 branding

Programatický nákup reklamy, to je něco, s čím pracujeme dnes a denně. Formát programatické reklamy typu “branding” je u nás i našich klientů stále oblíbenější, protože jeho specifikem je takřka 100% viditelnost, velký prostor pro sdělení a místo na prémiových webech (například iDnes.cz, Lidovky.cz, iPrima.cz nebo Extra.cz). Technologicky nákup zprostředkovává R2B2. Pro nákup používáme platformu Adform, ale branding je dostupný také v Doubleclick Bid Manageru.

Programatický branding můžeme využívat ve dvou formátech – jako statický obrázek a také jako HTML5. Právě tento formát animovaného banneru jsme použili jako první, konkrétně na kampaň Catler odšťavňovačů. Při nákupu nekupujeme každou impresi, ale programaticky cílíme pouze na ty uživatele, kteří mají pro našeho klienta smysl.

Ve Fragile media jsme vždy drželi krok s tím nejnovějším na trhu. Nákup takto visibilních ploch a ještě v HTML5 je opravdu příjemná novinka v RTB. Díky R2B2 a značce Catler za to, že můžeme být první.“, uvádí Jan Kurel, Commercial director Fragile media.

 

r2b2-catler

Testujeme adform produktový retargeting v RTB

S klientem Blue Style jsme ke konci března spustili první dynamické bannery pomocí technologie adform product ad. Ta umožňuje zobrazit uživateli banner se zájezdy, které si naposledy na webu www.blue-style.cz prohlížel. Zájezdy (produkty) se pak v banneru řadí dle toho, co uživatel prohlížel na webu nejčastěji.

Pokračovat ve čtení “Testujeme adform produktový retargeting v RTB” »

Seznam spustil RTB!

Máme tu revoluci v nákupu médií na Seznamu – možnost nákupu přes RTB!

Zadavatelé už nyní nebudou nuceni své kampaně objednávat jen pouze u svých account managerů a komplikovaně plánovat, ale mají v rukou nástroj, pomocí kterého mohou kampaň na vybraných serverech Seznamu spustit takřka okamžitě a mít zcela pod kontrolou timing kampaně, denní spendy atd. Zároveň se nám do rukou dostává výborný nástroj pro bannerový remarketing návštěvníků webů našich klientů na prémiových pozicích.

Pokračovat ve čtení “Seznam spustil RTB!” »

Připravujeme kampaň LeasePlan Go

Internetová agentura Dark Side ve spolupráci s Fragile media vyhrála výběrové řízení na komplexní launch kampaň projektu LeasePlan Go pro leasingovou společnost LeasePlan. Fragile media do projektu bude transparentně dodávat mediální strategii, nákup médií a práce týkající se SEO  a content marketingu. Dark Side se postará o celkový komunikační koncept a strategii realizaci microsite, direct e-mailů, bannerů apod.

Pokračovat ve čtení “Připravujeme kampaň LeasePlan Go” »

Fragile společně s Dark Side vyhrály výběrové řízení na kampaň LeasePlan Go

Internetová agentura Dark Side ve spolupráci s Fragile media vyhrály výběrové řízení na komplexní launch kampaň projektu LeasePlan Go pro leasingovou společnost LeasePlan. Fragile media do projektu bude transparentně dodávat mediální strategii, nákup médií a práce týkající se SEO  a content marketingu. Dark Side se postará o celkový komunikační koncept a strategii realizaci microsite, direct e-mailů, bannerů apod.

Pokračovat ve čtení “Fragile společně s Dark Side vyhrály výběrové řízení na kampaň LeasePlan Go” »

Ballantine’s Finest představuje novou láhev

Milovaná klasika mezi skotskými whiskami Ballantine’s Finest je na světě již 103. rokem a letos přichází se svou novou a zároveň moderní podobou láhve. V celé její historii se jedná teprve o její desátou tvář. Samozřejmostí je zachování jejího ikonického hranatého tvaru.

Pro představení nové láhve jsme připravili reklamní kampaň stojící na velkých brandových formátech a to převážně double leaderboard a double skyscraper. Ty jsou umístěny na prémiových webech typu Novinky.cz, iDnes.cz, iHned.cz a dalších relevantních webech pro danou cílovou skupinu.

Pokračovat ve čtení “Ballantine’s Finest představuje novou láhev” »