Spustili jsme dynamický remarketing na Skliku

V úterý 20. září se Sklik vytasil s dynamickým remarketingem, který jsme pro naše klienty neváhali ihned spustit. Jaký je a jak nás to s ním zatím baví? Zde jsou naše tři naše hlavní dojmy z prvního týdne používání. Máme pro vás dvě dobré a jednu horší zprávu:

  1. U kampaně pro Marimex držíme PNO pod 5 %! Hurá!
  2. Z funkčního modelu dynamického remarketingu mají klienti radost, takže se chystáme Sklik dynamický remarketing nastartovat i v dalších kampaních.
  3. Překážkou je, že klient (e-shop) musí být napojený na Zboží.cz, což může dynamické plány někdy trošku překazit. Na rozdíl od AdWords od Googlu.

Malé opakování: co vlastně je dynamický remarketing?

Díky tomuto typu cílení oslovujete v obsahové síti uživatele, kteří již web v minulosti navštívili. V reklamách jim zobrazujeme produkty, které si v minulosti prohlíželi, ale nenakoupili.

Jaké výhody přináší?

  • rychlé nastavení,
  • vysoký konverzní poměr,
  • výrazně lepší využití investice do reklamy.

Dynamický remarketing přináší více konverzí oproti statickému remarketingu, protože cílí na konkrétní uživatele přesně s nabídkou, o kterou projevili zájem.

Proč tedy vsadit na remaketing?

Potenciální zákazníci často váhají a porovnávají produkty s konkurencí. Než se opravdu rozmyslí, zda produkt nakoupí, odcházejí a znovu se vracejí. A právě toto publikum přivedete zpět na své stránky. Malá investice do remarketingu vám návštěvníky na web vrátí a tím zvýší šanci, že nákup dokončí.

Získáte reklamu, která k vám přivede nerozhodné zákazníky, výhodu před konkurencí a podpoříte marketingové aktivity.

13

Rada na závěr

Nezapomeňte kampaň rozdělit do sestav a cílit na publika podle doby od návštěvy webu s rozdílnou frekvencí zobrazení a cenou za proklik.

 

1

 

 

 

 

 

 

 

Autor: Klára Špačková

 

S kartami CCS tankujeme efektivně

Již od poloviny března je v plném proudu kampaň pro CCS Česká republika s názvem Efektivní tankování, na které jsme spolupracovali s kolegy z Etnetera Activate a Pixman.

V kampani na podporu webu využíváme, mimo klasických formátů, i nového HTML5 brandingu, kterým cílíme v rámci remarketingu, a tím šetříme investice do prémiových ploch. S takto cíleným brandingem dosahujeme velmi dobré míry prokliku přesahující 1 %. Díky kooperaci s CPExem a díky jejich Adobe Audience Manageru modelujeme lookalike publika na základě zainteresovaných návštěv na webu klienta. Tyto publika následně targetujeme v rámci RTB prostoru, kde dosahujeme konverzního poměru přes 8 %.

Často se nás klienti ptají, jak na B2B kampaň? Skloubením moderních technologií jsme schopni mnohem přesněji cílit na audience, které jsou svým chováním podobné, a tím zvyšujeme pravděpodobnost konverze.”, dodává Jan Kurel, Commercial director Fragile media. 

Testujeme adform produktový retargeting v RTB

S klientem Blue Style jsme ke konci března spustili první dynamické bannery pomocí technologie adform product ad. Ta umožňuje zobrazit uživateli banner se zájezdy, které si naposledy na webu www.blue-style.cz prohlížel. Zájezdy (produkty) se pak v banneru řadí dle toho, co uživatel prohlížel na webu nejčastěji.

Pokračovat ve čtení “Testujeme adform produktový retargeting v RTB” »

PPC Novinky: Sklik retargeting

Společnost Seznam.cz vydala aktualizaci své služby Sklik.cz, která své rozhraní rozšířila o velice zajímavou funkci ­ – retargeting. O co ve zkratce jde? Představme si, že máme elektronický  obchod  prodávající  například  zahradní  domky.  Víme,  že  průměrný  nakupující  si zahradní domek nekoupí hned při první návštěvě. Probíhá u něj poměrně dlouhá doba, kdy  se rozhoduje  o  nákupu  našich  produktů a  je  proto  vhodné  takovému návštěvníkovi pravidelně připomínat náš elektronický obchod pomocí dostupných reklamních kanálů.

Pokračovat ve čtení “PPC Novinky: Sklik retargeting” »