Zobrazení příspěvku na HP

Šťastné a veselé!

Letošní rok byl pro nás plný změn, růstu a náročné práce. Získali jsme čestné místo v TOP 11ce klíčových prémiových Google partnerů pro rok 2017, zároveň jsme mezi jedinými dvanácti agenturami, které získaly všechny Google specializace. Máme bronz z Effie Awards 2016 za kampaň pro Jobs.cz a v roce 2016 jsme se rozrostli o 11 zaměstnanců.

Ale dost o nás. Rok 2016 byl hlavně o vás, klientech, fanoušcích, lidech, kteří nám věří a pro které nás baví pracovat.

Letos jsme pro vás chtěli připravit něco speciálního, co by vás potěšilo a zároveň i pobavilo. Vznikl Fragile magazín a my bychom se chtěli s vámi o něj podělit.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

A jak jsme letos potěšili naše milé klienty?

Doufáme, že se vám bude náš magazín líbit a zároveň vám chceme poděkovat za vaši věrnost, popřát vám krásné prožití vánočních svátků, pohodu a klid. A do roku se šťastnou sedmičkou na konci vykročte pravou! 🙂

 

1

 

 

 

 

 

Autor: Klára Špačková

Do našeho křehkého týmu vítáme další nováčky!

Na pozici juniorního grafika nastoupila Lenka Kohoutová. Léňa k nám přichází po bohatých zkušenostech rovnou z vysoké školy v Plzni Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara. Při studiu si přivydělávala jako externí grafik reklamních agentur, hlídáním dětí a vedením výtvarných kroužků pro děti. Na Fragile ji lákalo digitální prostředí a kreativní kolektiv mladých lidí.

Pracovně ji nejvíce baví vektorová grafika šmrncnutá ilustrací. Ve volném čase zbožňuje přírodu, psy a výlety. Nejraději odpočívá v posteli díváním se na seriály či filmy. A co bude mít na starosti? Ve Fragile si hraje s grafickými programy a vytváří tak oku přitažlivou grafiku pro naše klienty. I malé zadání může mít krásný výstup a my se na spolupráci s Léňou moc těšíme!

Novým PPC Juniorem je David Karas, který k nám přišel po studiích na Univerzitě Pardubice, obor Management, marketing a logistika. Bude se podílet na AdWords a Sklik kampaních a už se moc těší až na internetu poprvé zakopne o svojí kampaň 🙂

Rád poslouchá hudbu, chodí na koncerty, fotografuje a rád vyráží do přírody. A proč zrovna my? Lákala ho přátelská a pohodová atmosféra ve firmě.

Děkujeme a doufáme, že se vám u nás bude líbit!

 

1

 

 

 

 

 

 

Autor: Klára Špačková

Nejčastější chyby redesignu webu z hlediska SEO

Redesign stránek se ve většině případů pojí s výrazným zásahem nejen do podoby webové prezentace, ale především do jeho obsahu nebo technického řešení. Takové změny sebou nesou z pohledu SEO riziko.

Výrazné změny v onpage faktorech stránek, kam redesign rozhodně spadá, mají zásadní vliv na výsledky stránek ve vyhledávačích. Změny, od nichž majitel očekává „samá pozitiva a sociální jistoty“,  mohou napáchat víc škody než užitku:

 • snížení viditelnost stránek ve výsledcích vyhledávání,
 • pokles návštěvnosti v organicu,
 • pokles tržeb plynoucích z tohoto návštěvnostního kanálu.

Jaké jsou nejčastější chyby, kterých se dopouštějí developeři při redesignu webových stránek?

A přitom taková blbost, co?

Nový web ještě není ani na světě a původní webová prezentace už si vysloužila penalizaci ze strany vyhledávačů. Co se stalo?

Pokud jste si naprosto jistí nezávadností odkazového profilu vašich webových stránek, s největší pravděpodobností zapomněl developer zakázat indexaci obsahu (sub)domény, na níž je umístěna vyvíjená verze nového webu. Vyhledávače zaindexovaly jeho obsah, který je duplicitní a za něj vašemu webu snížily hodnocení.

Opačná strana mince

Problém s indexací obsahu nového webu nastal až s jeho nasazením do ostrého provozu. S dočasným poklesem návštěvnosti z organicu je třeba počítat vždycky, ale co když web úplně vypadl z výsledků vyhledávání a vyhledávače jeho obsah ne a ne zaindexovat.

Pokud není nový web postaven ve flashi nebo v javě, v takovém případě by měly vyhledávače problém s indexací obsahu určitě, je háček s největší pravděpodobností v souboru robots.txt.

S nasazením nového webu na vaši doménu, zapomněl developer povolit indexaci jeho obsahu.

Tady je potřeba malá úprava v robots.txt a obrnit se se trpělivostí. Vyhledávačům teď bude několik týdnů, možná i měsíců trvat, než obsah webu znovu zaindexují.

Čo bolo, to bolo, terazky mám nový web

Při tvorbě URL adres mají být dodržena 3 pravidla. URL adresy mají být – neměnné, neměnné a neměnné.

Pokud nastane situace, kdy je změna URL adres nevyhnutelná, je třeba původní adresy stránek přesměrovat pomocí stavového kódu 301 na nové cílové stránky a to jedna ku jedné nebo alespoň na stránku s relevantním obsahem.

Při použití správného stavového kódu web nepřijde o vydobyté pozice u vyhledávačů a především o získané zpětné odkazy, které vedly na původní obsah.

V jakých případech je změna URL adres nevyhnutelná?

 • Při přechodu na nové CMS řešení.
 • Pokud web začne využívat zabezpečený protokol https.
 • Při zásahu do struktury webu v rámci redesignu, která nebere v potaz původní strukturu stránek.

Při změně URL adres jsou stránky vyhledávačem posuzovány jako by se jednalo o zcela nový web. Proto je třeba trpělivosti. Vyhledávačům bude zpracování takových změn trvat v řádu několika týdnů až měsíců.

Příkladem z poslední doby je Parfums.cz, který v polovině listopadu oznámil změnu názvu i domény na Notino.cz. Původní obsah webu byl přesměrován na nové cílové stránky, oba vyhledávače zatím stále indexují původní URL adresy.

site-parfums

Jde jenom vo to, aby to vypadalo hezky

S předchozím bodem velmi často souvisí i následující chyba. V honbě za moderním designem dochází velmi často ke smazání původního textového obsahu, na úkor designu. Roboti vyhledávačů se „živí“ texty, sebereme-li jim je, nebudou mít čeho se chytit při posouvání obsahu stránek. Původní vydobytá autoritativnost webu na určité téma vezme se smazáním tohoto obsahu za své.

Ruku v ruce s rušením textového obsahu mizí i interní odkazy, napomáhající k prolinkování obsahu webu navzájem, které je pro vyhledávače, především pro Seznam, důležité.

S poklesem návštěvnosti je třeba počítat

V případě výrazných zásahů do obsahu, struktury webu nebo URL adres, je třeba s poklesem organické návštěvnosti počítat vždycky. Pokud jsou tyto změny správně ošetřeny, bude pokles pouze dočasný.

Jak postupovat, abychom snížili pokles organické návštěvnosti na minimum se dočtete v dalším článku.

Kacka-Brunova1

 

 

 

 

 

 

 

Autor: Kačka Brůnová

Jedu na Web Summit. Fakt?! Fakt.

Tak přesně to mi běží hlavou už asi dva měsíce, což je zhruba doba, po kterou svítí moje jméno u firemní registrace na tuhle obří akci.

A pořád se mi to moc nedaří vstřebat. V záplavě pracovních povinností se to uvědomuje dost těžko. Ale už to pomalu přichází. No, aby ne, když mi letadlo do Lisabonu letí už zítra!

Zkuste se účastníka Web Summitu zeptat, o co vlastně jde a proč tam jede. Může se na vás podívat trochu divně. Jako že toho asi moc nevíte. Pravdou ale je, že to u nás zase tak profláknutá akce není. Soudím alespoň z reakcí okolí.

Když se na podobné otázky ale snažím nějak srozumitelně odpovídat, zjišťuju, že to zase tak jednoduché není.

Web Summit je totiž největší technologická konference na starém kontinentu, která zastřešuje celkem 21 menších, tematických summitů, na kterých promluví třeba CTO Amazonu, CEO Publicisu, herec a zakladatel HitRECord Joseph Gordon-Levitt, bývalí fotbalisté Ronaldinho nebo Luis Figo, ale i YouTubové hvězdy (nikoliv hvězdičky), třeba Meredith Foster, která díky svému úspěchu s YouTube právě podepsala smlouvu s Disney…

Zároveň je to místo, kde se setkávají startupy zaběhlé, i ty v zárodcích, a snaží se přesvědčit investory, že právě ony přišly na něco, co tu ještě nebylo.

A takhle by šlo pokračovat ještě alespoň… přibližně… tak hodinu určitě.

Prostě kdo technologie žere tak, jako já, na Web Summitu chce být. A na co se teda nejvíc těším?

Teplo!

„On jede na takovou akci a těší se, že tam bude teplo?“ Jo, já vím, ale co si budeme nalhávat. I s přihlédnutím k faktu, že se Web Summit od roku 2010 konal pravideně v Dublinu, to je velmi příjemný aspekt. Ten desetistupňový teplotní skok je prostě jenom ku prospěchu věci.

Lisabon

Dublin v předchozích letech zřejmě nahrával skvělé atmosféře večerních networkingů, ale věřím, že Lisabon nezůstane pozadu. Nighlife a cuisine hned na prvním místě. Tak to by šlo.

Největší technologická akce v Evropě

50 000 tech geeků na jednom místě. A já budu jedním z nich. Ach!

Speakeři

Jasně, šéfové firem jako Facebook, Amazon, Publicis, to je tak nějak samozřejmost. Ale na koho jsem nejvíc zvědavý, jsou již zmínění: herec Joseph Gordon-Levitt a fotbalisté Ronaldinho a Luis Figo. Zejména u posledních dvou se moje dvě největší vášně spojily v jedno. Technologie a fotbal. To už je normálně takhle blízko geekgasmu.

Inovace. Inovace everywhere.

Web Summit je rozdělen do 21 tematických konferencí. To znamená, že nabídne pohled, jak technologie ovlivňují spoustu různých odvětví, jako například zdraví, automobilový průmysl, politiku, fotbal, tvorbu obsahu, publikování, marketing, finanční trhy. Prostě úplně všechno.

Startupy

Na Web Summitu se kromě speakerů představí také bezpočet startupů ucházejících se hlavně o peníze, ale i poradenství a přízeň obecně, investorů. Během čtyř dnů je tak možné získat alespoň povrchní přehled o stavu startupového světa a kdo ví, třeba se nechat i inspirovat.

Sociální život. Ten virtuální.

Jako jediný zástupce Fragile se ale na akci nejedu jenom bavit! Ne, ne, ne. V průběhu týdne budu na Facebook živě vysílat, na Instagram pak sypat fotky a samozřejmě stories a dostane se i na Twitter, kde budu odkládat ty nejzajímavější informace, které na konferenci zazní. Takže nás sledujte, bude to jízda!

Networking

Už jsem zmínil padesáti tisícovou účast. A to jsou všechno lidi, kteří se budou vzájemně obohacovat informacemi, předávat svoje zkušenosti, názory a pohledy na svět. A to by bylo, aby si z toho člověk něco neodnesl.

Pub crawls

Ve dne se tomu říká networking, a v noci… Pub crawls. Každodenní tahy místními restauračními zařízeními, které člověku pár informací z hlavy možná vymažou, zase ale přispějí zkušenostmi, na které se nezapomíná třeba celý život.

Kocovina

Pravděpodobně po posledním dni přijde kruté vystřízlivění a spravedlivá kocovina. Jak ta klasická, i ta informační. V pondělí se totiž zase půjde znovu do práce a život se vrátí do zajetých kolejí. Ale myslím, že jak já, tak naši klienti i celý Fragile budeme navždycky o něco bohatší.

 

stepa

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: Štěpán Trnka

Máme bronz za Jobs.cz!

Slavíme! Letošní ročník soutěže Effie Awards Czech Republic je za námi a co víc, rozhodně neodcházíme s prázdnou! V kategorii “Ostatní služby” jsme obsadili třetí místo s jarní kampaní pro Jobs.cz. Na úspěšné (a nezapomenutelné) kampani „Chodíte do práce s radostí?“ jsme se podíleli společně s agenturou OUTBREAK, která měla na starosti veškerou kreativu a my poté její exekuci. Náš tým ve složení Martin Borovička, Michal Sajko a Honza Mašek odvedl skvělou práci! Děkujeme, kluci! 

Effie Awards je soutěží o nejefektivnější reklamu, ceny se letos udělovaly již po devatenácté. Porota posuzuje měřitelné a prokazatelné výsledky u jednotlivých kampaní, kreativitu, nápaditost, ale také její účel ve zvolené strategii.

Podívejte se na naši kampaň a její výsledky:

Případová studie ke stažení.

Celkem se do soutěže přihlásilo 65 kampaní, do finále se prodralo 38 z nich a 25 kampaní bylo oceněno. Absolutním vítězem se stala agentura McCANN Praha, která zabodovala nejen v kategorii “Nápoje”, ale zároveň vyhrála Grand Prix cenu za kampaň pro společnost Plzeňský PrazdrojGambinus – Patron je zpět”.

My si z Kina Lucerna odnášíme nejen cenu, ale také skvělý zážitek a odhodlání získat příští rok zlatou Effie! 🙂

Podívejte se, jak jsme se měli:

 

Autor: Klára Špačková

 

 

 

 

 

 

Marketing festival: data + emoce = VSL

Fragile se vydal na událost roku ve 14 lidech, což je dle informací z networkingů nejhojnější počet ze všech přítomných agentur. Přijeli jsme ve složení analytiků co mají spadeno na více konverzí, obsahových srdcařek, co se zamilovaly do práce Michala Pastiera i hereckého výkonu Michaela Lykke Aagaarda, account managerů, kteří milovali hlavně přítomné klienty a strategické insighty i juniorů, kteří jsou nadějí oboru i energií pro afterparty.

Díky takovému mixu přinášíme hlavní témata Marketing festivalu, o kterých si teď nejčastěji povídáme u kafe:

“Saying the same bullshit during the whole MKT season creates boredom.” 

Tak pravil Kevin Hillstrom a my souhlasíme. Kevin také zmínil, že nekonečná slevová tornáda nás do marketingového nebe nikdy nevynesou. Cesta častých slev má spíše opačný konec, a to v pekle plném horkých nabídek, které v očích zákazníků ztrácí hodnotu. Zajímavé bylo jeho přirovnání marketingu ke sportu: “The best customers pay the most for the best slots. And they pay in advance. With pleasure.” Co si z toho odnést? Že kvalita je čím dál víc než kvantita. Hurá!

“Last click is a barrier of any growth”.

Dataholka Lucka Šperková mluvila o tom, co považujeme za marketing dneška: sledujte a pochopte každý krok cookie a věnujte se uživatelským cestám. Ty totiž vedou k úspěšnému cíli, kterým je poznání zákazníka. “Data driven model” tedy není buzzword, ale odpověď na základní marketingovou otázku: Kdo je náš zákazník a jak se chová? Neomezujte se na měření last-click nebo first-click konverzí – tento pohled je totiž bariéra každého růstu. Lucka také zmínila, že bannery jsou tahouni PPC kampaní a že když má klient perfektní PPC kampaně a nemá kam dál růst, měli bychom zapojit další kanály, propojit je a měřit je. A naši kluci z Performance týmu už na tom pro klienty pracují.

Žil byl jeden skvělý kreativec…

…který věděl, jak moc důležité je propojit správný mix příběhu, jednoduchého podání a dávky emocí v jeden moment tak, abychom se všichni zbláznili do ošklivého psa, který nám nabízí Fofolu. Tento moudrý muž se jmenuje Michal Pastier a naučil nás, že ve vyprávění příběhů nejde o zahlcení příjemce emocemi, ale o jejich správné dávkování. Výsledek nezáleží tolik na celku, jako na správných momentech, kdy emoce naservírovat. Michal nám celou věc ukázal na roztomilém japonském koni a kočce a celý Fragile se do nich zamiloval. Perfektní závěr prvního dne tak vynahradil rozpačitý začátek a my na první party odešli skvěle naladěni. Emoce na konci příběhu jsou opravdu důležité!

IMG_3442

Michal Pastier

Mimochodem, věděli jste, že svět se zbláznil do obrazu Mony Lisy až poté, co byl ukraden a vznikl jeho dojemný příběh se šťastným koncem? Kdyby si Mona Lisa jen tak visela v galerii, pravděpodobně ji ani neznáme. Příběh je král.

Programatické okénko:

Tomáš Řehák vnímá AdBlock jako zpětnou vazbu pro nás marketéry na naši práci. Když budou reklamy relevantní, nebude adblockerů přibývat. My na tom jdeme zapracovat a uvidíme příští rok!

UXáci, pojďte si hrát jako Stephen P. Anderson!

Tento UX designer nám ukázal, jak přistupovat k UX jako ke hře, která má za úkol v hráči vyvolat emoce skrze jejich pravidel. K tomu slouží model MDA:

 • Mechanics – stanovme si pravidla (nabídku, službu), jediný bod, který v tomto modelu můžeme reálně ovlivnit my, tvůrci webu, zkušenosti, služby, apod.
 • Dynamics – sledujme, jaké chování vyvolají naše pravidla, co uživatel bude dělat (behaviour), dělá to, co opravdu chceme?
 • Aesthetics – poté sledujme, jaké pocity to v něm vyvolává, jak se cítí – je to opravdu to, co chceme?

Michael Lykke Aagaard a jeho oneman show

nás nenechal ani na chvíli spustit oči z pódia. Základní myšlenkou, kterou nám chtěl předat bylo nesnažit se zákazníky něčím ošálit, ale mluvit s nimi tak, jako byste mluvili sami se sebou. Vytvořte v nich představu, poptávku, iluzi, touhu, zvědavost, cokoli, ale poté to naplňte. Usnadníte tím práci sobě (získáte od lidí to, co chcete) i jim (udělají to, co chcete a bude je to stát co nejméně námahy). Myšlení uživatele a marketéra se většinou rozchází – uživatel přemýšlí intuitivně, ale marketér analyticky a složitě. Snažte se najít průnik tohoto společného myšlení například využitím testování, session recording a nebo obyčejným dotazováním vašich uživatelů (zákazníků). 

IMG_3501 (1)

Michael Lykke Aagaard

Kdyby Michael L. Aagaard přišel o místo v marketingu, doufáme, že ho obsadí do dalšího filmu o Thorovi. Kupujeme lístky do první řady!

Případové studie:

V Avastu A/B testují, v Tchibu věří, že dobrý content marketing je investice do budoucna (a my tleskáme), Jan Řezáč je pořád stejně sebevědomý a sympatický prodejce ponožek Petr Procházka má díky skvělé přípravné fázi úspěch na Kickstarteru.

Jejich vystoupení měla dynamiku a spád, který se nám líbil.

Recruiter Josef Kadlec přišel se zajímavým pohledem, že psané inzeráty zdaleka nedosahují takové úspěšnosti, jako video. A tak se brzy těšte, že rozhýbáme kancelář a našeho budoucího PPC specialistu oslovíme jinak.

Z Ostravy si kromě nových kontaktů, skvělých zážitků a inspirace přivážíme jistotu, že marketing dneška se neobejde bez dat a data se neobejdou bez kvalitního obsahu a emocí. Přístup k digitálnímu marketingu se mění, správné měření je nutnost, analytik bez obratného kreativce je jako sám voják v poli a všechny marketingové vesmíry se postupně spojují do jednoho celku.

Starejte se o ně, snažte z dat i emocí vykřesat společný výsledek a jak řekla Lucie Šperková, nezapomínejte, že “Marketing is so FRAGILE.” 🙂

Jak jsme se měli mezi přednáškami a která z festivalových parties byla nejlepší? Koukněte na náš Facebook nebo Instagram!

 

admin-ajax

 

 

 

 

 

 

 

Autor: Klára Stehlíková

Spravujeme sociální sítě pro CzechTourism

Příspěvková organizace Ministerstva pro místní rozvoj pro podporu cestovního ruchu CzechTourism svěřila propagaci 700. výroční narození císaře Karla IV. do našich rukou a my z toho máme obrovskou radost. 

Naším úkolem je posílit a rozvinout současnou komunikaci CzechTourism na sociálních sítích a zároveň zvýšit povědomí o turistické nabídce České republiky prostřednictvím sociálních médií na zahraničních trzích (Německo, Rusko, Francie, Polsko a Benelux). Vytváříme a zpracováváme veškeré vstupy kampaní, taktéž se staráme o monitoring, optimalizaci a reporting jednotlivých kampaní.

„Naší ambicí je pomocí kampaně nejenom podpořit karlovské výročí, ale zároveň nastartovat a inovovat způsob práce se social medii na zahraničních pobočkách, které mohou s kampaňovými výstupy pracovat i po jejím ukončení,“ komentuje vedoucí oddělení marketingové komunikace  Czech Tourism Martina Zikmundová.

“Běžně se veřejných zakázek neúčastníme, ale tento projekt nás zaujal svou mezinárodní působností, komplexností a propojením obsahu pro sociální sítě s influencery a zároveň správou pokročilých kampaní na Facebooku. Jsme opravdu rádi, že jsme ve výběrovém řízení zvítězili,” dodává k nové spolupráci Daniel Kafka, Managing director Fragile media.

 

1

 

 

 

 

 

 

 
 
Autor: Klára Špačková

4 křehké tipy, kterými krotíme time-management

Máme jasně stanovené cíle, usilujeme o vyšší efektivitu a chceme méně prokrastinovat. Chceme být jednoduše lepší a efektivnější než jsme dnes. Existují jednoduchá pravidla, která se opakovaně a v různých variantách objevují ve všech knihách o time managementu. Ovšem, my vám přinášíme vyzkoušené nástroje, které zaručeně fungují. Zkuste je taky 🙂

Zorganizujte si úkoly a poznámky

Skvělý nástroj a vizuální způsob pro řízení projektů, organizování úkolů i poznámek je mobilní a desktopová aplikace Trello. Rozdíl oproti klasickým to-do listům je ohromný. Díky Trello můžete organizovat nápady, práci, ale i své soukromé záležitosti. A to nejen sami, ale i se svými kolegy, kamarády či rodinnými příslušníky.

Aplikace je velmi jednoduchá a intuitivní. Díky nástěnkám, které si vytváříte a přidáváním vlastních listů (např. Ideas, TO-Do, Doing, Done) můžete vyjádřit svůj posun v práci. Označit je taky můžete barevnými štítky, měnit jejich pořadí, tvořit seznamy, přidat komentář, přílohu, termín splnění nebo jednotlivé listy přiřadit jako úkoly jednotlivým členům. I ve verzi zdarma můžete pozvat libovolné množství lidí k členství na nástěnce.

trelloZdroj: www.trello.com

Trello pracuje v reálném čase, rychle a spolehlivě. Jakákoliv změna na nástěnce a nezávisle na zařízení, které používáte, se okamžitě projeví u každého člena. Můžete mít tedy celý den otevřené nástěnky a nemusíte nic obnovovat. Také veškeré poznámky či přílohy, které chcete vložit můžete libovolně nahrávat z počítače, Google Disku, Dropboxu, Boxu nebo OneDrive.

Upozornění dostanete buď v aplikaci, e-mailem, přes internetový prohlížeč nebo mobilní telefon – je to na Vás.

Doporučuje:

aleš

 

Aleš Vávra – využívá aplikaci pro práci i v osobním životě

 

 

Podobné nástroje: Remember The Milk, Google Keep, Wunderlist, Evernote

Delegujte práci

Pokud jiní práci vykonají rychleji a lépe, nechte je práci udělat. Delegovat ale neznamená, že práci vykoná někdo jiný a vy slíznete smetanu. Jde o rozumné a jasné vymezení povinností a zajištění způsobu jejího dosažení.

Zkuste například službu Fiverr. Na této platformě koupíte jakoukoliv službu již od 5$. Jedná se o portál, kde nabízí freelanceři své služby za malý poplatek. Můžete získat návrh loga, banneru, vizitek, textů nebo klidně i zpětnou vazbu na váš web. Stejně tak můžete vy cokoliv, co umíte, nabídnout někomu jinému.

Českou alternativou této platformy je Easytask.cz. Zadavatele i dodavatele pravidelně prověřuje Easytask tým a serióznost dodavatelů služeb se také odvíjí od jednotlivých hodnocení, která udělují samotní uživatelé a odběratelé na základě zkušeností se spoluprací s daným člověkem. Nemusíte se tady bát o špatné provedení vašeho požadavku.

Doporučuje:

dan

 

Dan Kafka – delegujte svou práci, nebojte se toho 🙂

 

 

Podobné nástroje: Stovkomat.cz

Trackujte si váš čas

Počítač a internet se stává hlavním pracovním nástrojem pro většinu lidí, hlavně v online světě. Ovšem je to také nástroj pro neefektivní zabíjení času. Zkuste si změřit kolik času strávíte prací a kolik času brouzdáte bezmyšlenkovitě po internetu. Trackování času se hodí i pro freelancery, kteří si  svoji práci fakturují a jsou vázány na čas strávený u konkrétního projektu. Protože co si budeme povídat, čas jsou peníze.

Za Fragile doporučujeme Costlocker, který se hodí pro větší skupinu uživatelů. Získáte ucelený pohled na zisky, náklady, výnosy a fakturaci na projektech. Můžete se podívat, který zaměstnanec vám nejvíce vydělává, zjistíte plánovaný a skutečný zisk u jednotlivých projektů anebo můžete sledovat finanční přínos Vašich klientů.

Zajímavým nástrojem je také Tomato Timer. Jeho základní myšlenka je velmi jednoduchá – člověk se umí maximálně soustředit 25 minut, poté jeho pozornost nebo pracovní tempo klesá. Díky tomuto nástroji si můžete rozdělit celý den na bloky po 25 minutách, po nichž pokaždé následuje 5-ti minutová přestávka. Po každém čtvrtém bloku je třeba udělat delší přestávku, nejlépe 15-ti minutovou.

Doporučuje:

albert

 

Albert Macas – skvělá příležitost, jak dohánět učivo před státnicemi

 

 

Podobné nástroje: Toggl, Rescue Time, Timebits

Uspořádejte si myšlenky

Kreslete si, čmárejte, používejte sketchnoty a myšlenkové mapy. Zkrátka si graficky znázorněte strukturu nějakého problému, nápadu, plánu, pocitu, prostě něčeho, co neumíte pořádně popsat. Důležité jsou navazující se části (větve), díky kterým můžete svou myšlenku rozvíjet a obohacovat o další nápady nebo dílčí informace. Není to jen tedy schéma, ale graficky znázorněný tok vašich myšlenek. Již nemusíte používat bílou tabuli a pastelky. Zkuste online nástroje, ke kterým můžete přizvat další účastníky, vytvořené mapy dál sdílet a budete je mít stále při ruce i z vašeho mobilního telefonu.
Mezi ověřené nástroje pro tvorbu myšlenkových map můžeme zařadit Coggle.it. Mezi jeho největší výhody patří bezplatnost, rychlost, synchronizace s gmailovým účtem, či export mapy do PDF či PNG souboru. Nástroj je velmi jednoduchý, intuitivní a výsledek stojí za to :-).

Doporučuje: 

cutmypic (1)

 

Káťa Brabcová – Myšlenkové mapy jsou nejlepší možnost pro uspořádání nápadů a myšlenek. Určitě doporučuji!

 

 

Podobné nástroje: MindNode, iMindMap, MindMeister

 

Vyzkoušejte alespoň jeden z našich doporučených nástrojů a ušetřete si spoustu času.

1

 

 

 

 

 

 

 

Autor: Klára Špačková

 

Spustili jsme dynamický remarketing na Skliku

V úterý 20. září se Sklik vytasil s dynamickým remarketingem, který jsme pro naše klienty neváhali ihned spustit. Jaký je a jak nás to s ním zatím baví? Zde jsou naše tři naše hlavní dojmy z prvního týdne používání. Máme pro vás dvě dobré a jednu horší zprávu:

 1. U kampaně pro Marimex držíme PNO pod 5 %! Hurá!
 2. Z funkčního modelu dynamického remarketingu mají klienti radost, takže se chystáme Sklik dynamický remarketing nastartovat i v dalších kampaních.
 3. Překážkou je, že klient (e-shop) musí být napojený na Zboží.cz, což může dynamické plány někdy trošku překazit. Na rozdíl od AdWords od Googlu.

Malé opakování: co vlastně je dynamický remarketing?

Díky tomuto typu cílení oslovujete v obsahové síti uživatele, kteří již web v minulosti navštívili. V reklamách jim zobrazujeme produkty, které si v minulosti prohlíželi, ale nenakoupili.

Jaké výhody přináší?

 • rychlé nastavení,
 • vysoký konverzní poměr,
 • výrazně lepší využití investice do reklamy.

Dynamický remarketing přináší více konverzí oproti statickému remarketingu, protože cílí na konkrétní uživatele přesně s nabídkou, o kterou projevili zájem.

Proč tedy vsadit na remaketing?

Potenciální zákazníci často váhají a porovnávají produkty s konkurencí. Než se opravdu rozmyslí, zda produkt nakoupí, odcházejí a znovu se vracejí. A právě toto publikum přivedete zpět na své stránky. Malá investice do remarketingu vám návštěvníky na web vrátí a tím zvýší šanci, že nákup dokončí.

Získáte reklamu, která k vám přivede nerozhodné zákazníky, výhodu před konkurencí a podpoříte marketingové aktivity.

13

Rada na závěr

Nezapomeňte kampaň rozdělit do sestav a cílit na publika podle doby od návštěvy webu s rozdílnou frekvencí zobrazení a cenou za proklik.

 

1

 

 

 

 

 

 

 

Autor: Klára Špačková