Fenomén dnešní doby - generace YouTube a festival Utubering

Fenomén dnešní doby – generace YouTube a festival Utubering

Shopaholic Nicol, Teri Blitzen, Jirka Král nebo Johnny Valda. Kdo je nezná, je nejvyšší čas, aby to napravil a tahle jména si zapamatoval!

Ještě o nich totiž určitě uslyšíme! Právě oni jsou idoly dnešní doby a společně s dalšími youtubery přilákali v sobotu 27. června na dvacet tisíc návštěvníků do areálu PVA Výstaviště v pražských Letňanech. Právě tam se konal první (a určitě ne poslední) ročník festivalu Utubering – festivalu online generace.

Davy návštěvníků – převážně teenagerů – proudily do areálu již dlouho před zahájením akce a jejich hlavním cílem bylo potkat a vyfotit se se svým idolem, kterého denně sledují na Youtube a na sociálních sítích. Program festivalu byl rozdělen do čtyř tematických zón – Entertainment, Music, Beauty&Fashion a Gaming. Na své si tak přišli úplně všichni. Kromě tematických “ringů” probíhal celý den program i na netematické “Sherwood stage”, kde se představili například Mandrage, Slza nebo rapper Johny Machette.

Jedním z mínusů akce – kromě nepříznivého počasí – byly velké fronty prakticky na všechno. Dospělí návštěvníci ale naopak mohli pozitivně hodnotit to, že jediné, na co nebyla takřka žádná fronta, bylo pivo 🙂

V závěru dne se předávaly také nová ocenění – Utubering Awards, které se udělovaly na základě hlasování návštěvníků. Nejoblíbenějším youtuberem se stal gamer Gogo, jehož kanál na Youtube odebírá takřka milion uživatelů. Nejoblíbenější youtuberkou se stala fashion vlogerka Teri Blitzen, k jejímuž stanu (který byl spojený s oblíbeným Bubble Tea) se stály hodinové fronty.

Festival Utubering nám ukázal, jak se baví dnešní generace Z, která žije Youtubem a online médii. Z teenagerů, kteří často ještě nepřekročili práh plnoletosti, jsou hvězdy, kteří udávají styl a jejich fanoušci se jim chtějí co nejvíce vyrovnat. Uvidíme, kam nás trendy této onlinové generace zavedou a čeho se od nich ještě dočkáme.

 

 

Komentáře