Změna sídla!

Stěhujeme se!

Znáte ten pocit, kdy se váš celý pracovní život musí vejít do jedné stěhovací krabice? My skoro ano, na Letné se totiž pomalu finišuje a s velkou slávou se celá Etnetera Group, jejíž součástí jsme už téměř půl roku, stěhuje do pobřežní oblasti Holešovic.

Konkrétně do bývalého parního mlýnu. Ptáte se, proč zrovna tam? Tamější, sto let staré prostředí nás fascinuje nejen svým příběhem, ale i kombinací  industriální moderny, se kterou se můžeme setkat uvnitř.

 

Hlavní důvod ke stěhování je celkem prostý. Prostě a jednoduše nám stávající kanceláře nestačily. Jak vzhledem tak kapacitou. Aktuálně je ve skupině 6 firem Etnetera Group, které se dohodly, že chtějí pracovat společně. A když říkáme společně, tak opravdu společně! 🙂

Celkem zabereme v budově Mlýnů jedno a půl patra + tzv. retail prostor v přízemí, kde budou sídlit firmy Etnetera Vision a Etnetera Logicworks, které přijímají i zákazníky „z ulice“.

Neřídíme se uniformností, nechceme si navzájem určovat pravidla, že musí být vše stejně černobílé. Jsme jednotky různě zaměřených firem, ale fungujeme jako skupina. Už od počátku projektu měla každá firma možnost zařídit si svá vysněná pracovní místa dle svých představ. Tyto představy se pak spojily se společným leitmotivem a už zbývalo jen vše přetlumočit pánům architektům.

Zadání znělo asi nějak takhle:

  • klademe důraz na otevřenosti a vzájemnou komunikaci
  • ale nechceme klasický open space
  • nechceme ani uzavřené kanceláře
  • ani mít vše podle šablon
  • ale zároveň tomu chceme dát nějaký řád

Myšlenku soudržnosti jsme podpořili i na firemním výjezdu, který jsme zasvětili výrobě nábytku do nových prostor. Během dvou dnů jsme společnými silami vyrobili dřevěný nábytek z recyklovaných palet, které nám dovezla firma Paletky.cz. Naučila nás dokonce jak zacházet s nářadím, díky čemuž nevím o žádném zranění (zlomený sedmý obratel nevznikl v souvislosti s výrobou nábytku).

Podívejte se, jak jsme nábytek vytvářeli:

A na co jsme opravdu pyšní?

Ve druhém patře (kde bude pracovat nejvíce lidí), jsme vytvořili jakési centrální náměstí neboli hub, což by mělo být místo, kde bychom se měli všichni potkávat. Je to úplně první prostor, kam vkročíte, až nás přijdete navštívit. Záměr byl jasný – vytvořit místo pro coworking, popovídání, kavárnu … prostě takový „střed“ celé Etneterie.

K vytvoření dokonalé pracovní pohody jsme si přizvali pana Otakara Chocholu (zkušeného českého feng shui architekta), který nám pomohl uchopit myšlenku vody, plynulosti a komunikace a vytvořil návrh koberce s leitmotivem řeky, která proudí celým pracovním prostorem. Do cesty se řece staví různé objekty, kolem kterých tzv. meandruje, a které jsou povětšinou společné. Jedná se hlavně o velké zasedačky, místa pro sport a pohyb nebo místa pro setkávání. Jak řeka plyne, potkává prostory ryze pracovní, kde se modrá mění na klidnější a neutrálnější šedou.

Jsme opravdu nadšení, že se nám všem povedlo dovést do zdárného finiše takovýto velký projekt. Doufáme, že se nám v nových prostorech bude pracovat s nadšením a radostí.

A teď už nám opravdu nezbývá nic jiného než zaklapnout krabici, oštítkovat ji svým jménem, vypnout počítač, stočit kabely a opustit Letnou.

Budeme se těšit na vaši návštěvu a ještě jednou opakujeme – od 9.2. působíme na adrese Jankovcova 1037/49, 170 00, Praha 7

Více o stěhování se dočtete na webu Etnetera.

Pro zajímavost – podívejte se, jak to u nás vypadalo zhruba před 2 měsíci. Prohlídkou provází Martin Holečko.

Nejdůležitější informace převzaty odsud 🙂

 

Komentáře