Skutečný dárek

Skutečný dárek

Asi málokoho napadne, že i firmy, které se zaměřují především na výdělek nechtějí jen brát, ale občas i dávat.  My jsme se rozhodli pro Skutečný dárek, Darovací certifikát společnosti Člověk v tísni je skutečná pomoc, jelikož 100% ceny jde právě do veřejné sbírky. Certifikáty mají hodnotu například jednoho včelího úlu či několika sazenic stromků.

Nejsme žádní troškaři a pořídili jsme rovnou stádo 20 koz, které pro chudé rodiny mnohdy znamenají jediný zdroj příjmů. Navíc zdravá koza může mít každý rok kůzlata, což rodina určitě využije.

Včelí úl zase zajistí svému majiteli dostatek medu nejen pro rodinu, ale i k prodeji. V mnoha zemích je totiž med využíván jako medicína a je přidáván do mléka pro posílení imunity.

Každý asi ví, jak je to se školní výukou v Africe a v Asii složité. Proto jsme se rozhodli pomoct nákupem školních potřeb pro 14 dětí. Děti z rozvojových zemí chodí do školy často jen s jedním sešitem a tužkou, proto je každá jiná školní pomůcka velkým přínosem.

Kuřata pro obyvatelstvo rozvojových zemí znamenají také mnoho. Pro chudé rodiny jsou především zdrojem příjmů, proto jsme se rozhodli pro certifikát dvaceti kuřat. Kuřata vyrostou, začnou snášet vejce a ta lze vyměnit za jiné potraviny či věci jako například boty či oblečení.

Nakoupili jsme také certifikát na čtyři kanystry na vodu. Nejen v Etiopii se pro vodu chodí ke vzdáleným studnám, a tak darované kanystry umožní pitnou vodu lépe přepravovat a déle ji uchovávat čerstvou.

Poslední certifikát, pro který jsme se rozhodli, byla úsporná kamna z pálené hlíny pro pět vesnických rodin. Kamna sníží spotřebu dřeva až o 70% a zachrání tak zbytky lesů.

Pro ty, kteří nemají představu, kolik stojí stádo koz či úsporná kamna z pálené hlíny, tak konečná částka, kterou jsme přispěli byla 19 900 Kč.

Komentáře