Advertising on Google: The High Performance Cookbook

Advertising on Google: The High Performance Cookbook

Napsat dobrou knížku o reklamě na Google Adwords jednoduché opravdu není. Reklamní platforma každý měsíc přináší novinky a novou funkcionalitu, správa se čím dál více komplikuje a každý ze čtenářů má různou úroveň znalostí a potřeb.

E-book Advertising on Google – The High Performance Cookbook se se všemi těmito nástrahami úspěšně vyrovnal. Knížka je plná užitečných informací, které ocení začátečníci a zároveň přináš cenné praktické rady i pro otrkané Adwords profesionály, jako je například optimální organizace kampaní nebo využívání search funnels.

Kdo se chce naučit pracovat s Adwords, tomu asi bude stačit Google help. Kdo ale chce tvořit a spravovat efektivní kampaně, měl by si v každém případě tento e-book přečíst.

„Practical/Usefull/Handy – highly recommended“

When someone wants to write a book about advertisement of Google Adwords, he has very hard task to do. There are many new updates of the platform and every reader has different knowledge.

The e-book Advertising on Google – The High Performance Cookbook managed to deal with these problems. I’ve found a lot of detailed handy instructions that a beginner will appreciate. Advanced users can find answers to their specific problems as organizing the campaign structure or use of search funnels.

If you want to know how to use Adwords, it might be enough to read a Google’s help. But if you want to create highly effective campaigns, you should definitely read this book!“

—-

David Herold, certifikovaný Adwords specialista

 

Advertising on Google

Komentáře